Berkshire ir atsavinājusi Bank of America (BofA) akcijas vairāk nekā 6 miljardu ASV dolāru vērtībā pēc spēcīga ASV otrā lielākā aizdevēja akciju pieauguma, un daži analītiķi uzskata, ka akciju pārdošanas pamatā ir peļņas gūšana.
Konglomerāts piektdien vēlu vakarā atklāja, ka laikā no 28. augusta līdz 30. augustam ir pārdevis aptuveni 21,1 miljonu BofA akciju.
Saskaņā ar LSEG datiem Berkshire kopš jūlija vidus vairākās pārdošanas kārtās ir atbrīvojusies no aptuveni 150,1 miljona BofA akciju, tādējādi iegūstot aptuveni 6,2 miljardus ASV dolāru.
“Berkshire BofA akciju pārdošana ir tikai peļņas gūšana pēc tam, kad akcijas bija daudz lētākas,” sacīja Janney Montgomery Scott pētījumu direktors Kristofers Marinaks.
Kopš pagājusā oktobra beigām BofA akciju vērtība ir pieaugusi par vairāk nekā 50 %. Tomēr pārdošanas darījumi ir ietekmējuši akcijas, kas kopš Berkshire pirmo reizi paziņoja par pārdošanu, ir atpalikušas no plašāka tirgus.
BofA atteicās sniegt komentārus, bet Berkshire Hathaway uzreiz neatbildēja uz Reuters lūgumu sniegt komentārus.
Vorens Bafets, viens no pasaulē visatzītākajiem investoriem, sāka investēt BofA 2011. gadā, kad Berkshire iegādājās priviliģētās akcijas 5 miljardu ASV dolāru vērtībā.
“Mēs nezinām, cik daudz vēl viņš (Bafets) varētu izpārdot akcijas (ja vispār varētu), bet mēs pieņemam, ka, iespējams, viņš tiecas būt nedaudz zem 10% sliekšņa, lai izvairītos no regulatoru kontroles,” rakstīja Deutsche Bank analītiķis Mets O-Konors.
Berkshire ir jāziņo par pārdošanu, līdz tā BofA akciju īpatsvars, kas pašlaik ir 11,4%, samazināsies zem 10%.
“Bafets un Berkshire Hathaway, visticamāk, ir samazinājuši Bank of America akciju daļu, lai to proporcionāli pielāgotu Apple pēc nesenās šīs akcijas samazināšanas uz pusi,” teica Maikls Šulmans, Running Point Capital Advisors galvenais investīciju direktors.
Berkshire joprojām ir lielākais BofA akcionārs, kam piektdienas slēgšanas brīdī piederēja 882,7 miljoni akciju 35,97 miljardu ASV dolāru vērtībā.